KONTAKTUJTE NÁS

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Linoleum

Linoleum je čistě přírodní produkt. Na jeho výrobu se opravdu používají pouze přírodní a snadno obnovitelné suroviny. Základem je lněný olej, který se po přidání kyslíku mění na lněnou fermež. Do ní se přimíchá směs z borovicové pryskyřice, vápence, dřevěné a korkové moučky a přírodních pigmentů. Když je hmota hotová, zahřeje se a za pomoci vysokého tlaku se lisuje na jutovou textilii. Životnost marmolea se odhaduje až na 50 let. A když doslouží, můžete jej bez obav hodit na kompost nebo spálit (další výhoda přírodního složení).

Linoleum je homogenní podlahová krytina (tzn. že struktura a barva prostupují skrze celou tloušťku materiálu). Drobné oděrky tak nejsou na první pohled vůbec zřetelné. Dokonce ani drápky domácích mazlíčků linoleum nepoškrábou. Dojde-li náhodou k většímu poškození, můžeme je opravit buď tmelem nebo vyříznutím poškozeného dílu a nalepení nového. 

Vliv na zdraví

Další nespornou výhodou marmolea je naprostá zdravotní nezávadnost, ba dokonce jeho pozitivní účinek na zdraví lidí. Vždyť se jeho hlavní složka – lněný olej – často používá jako přírodní lék na onemocnění dýchacích cest. Také byl potvrzen nealergenní charakter této jedinečné podlahové krytiny. Linoleum má bakteriostatické vlastnosti, tzn. že umí potlačit množení nebezpečných bakterií a mikroorganismů (mj. bakterie MRSA – Stapylococus aureus). Ne nadarmo se o linoleu mluví jako o podlaze alergiků a astmatiků. Hojně se používá i ve školách, nemocnicích a jiných hygienicky náročných provozech.